Tiruriru
Kategorie: Wszystkie | Agencje donoszą | Dzwonki | Forum | Kaczki | Listy | Lustracja | Program | Relacje | Wideo
RSS
czwartek, 20 marca 2008
Brat Jarek o mediach różnych (zasadniczo złych)
Wczoraj na Uniwerystecie Warszawskim odbyło się, zorganizowane przez Samorząd Studentów Instytutu Dziennikarstwa UW i warszawski klub „Gazety Polskiej" (sic! sic!), spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (zwane potocznie "bratem Jarkiem") ze studentami.

Były premier, w swojej długiej wypowiedzi dotyczącej mediów, mówił między innymi o... pewnym radiu
Brat Jarek tłumaczył również na czym opiera się postawa słuchaczy Radia MaryjaWspominał także niedawny atak mediów na Prawo i Sprawiedliwość


wtorek, 18 marca 2008
Orędzie czyli czegoś takiego jeszcze nie było

Podobno wczorajszy show z prezydentem przygotowali wspólnymi siłami Pati Koti i Jacek Kurski 

Jacek Kurski Patrycja Kotecka

I jest to zdecydowanie najśmieszniejsza informacja związana z orędziem. Poza tym było po prostu straszno...

 

środa, 12 marca 2008
Bóbr w centrum Gorzowa Wielkopolskiego
Polska, Gorzów Wlkp. (PAP) - W środę nad ranem kamera policyjnego monitoringu zarejestrowała spacerującego po centrum Gorzowa bobra. Zwierzę przez dłuższy czas spokojnie chodziło po torowisku tramwajowym.

Jak poinformował PAP rzecznik gorzowskiej policji Sławomir Konieczny, o czwartej nad ranem uwagę operatora monitoringu przykuło nieczęsto widywane w centrum miasta zwierzę.

Gryzoń przechadzał się spokojnie między kioskami na jednym z bazarów, by w końcu wejść na ulicę Sikorskiego w centrum miasta. Przeszedł przez torowisko tramwajowe i podążał chodnikiem w stronę
parku.

"Zwierze zachowywało się spokojnie. Podeszło do bramy. Brama była zamknięta. Bóbr obchodził ją kilka razy, próbując odepchnąć furtkę. Gdy mu się to nie udało, obszedł budkę telefoniczną i kiosk z goframi. Nie spłoszył go nawet mężczyzna idący w tym czasie chodnikiem" - powiedział PAP Konieczny.

Policjanci udali się na miejsce, by zapobiec ewentualnemu potrąceniu bobra przez samochody, złapać go i wywieźć w bezpieczne miejsce. Bóbr jednak sam znalazł drogę do płynącej w pobliżu rzeczki Kłodawki.

Kilka lat temu gorzowscy policjanci wraz ze strażakami złapali dorosłego bobra spacerującego po innej z gorzowskich ulic. Nie dla wszystkich zwierząt tak bliski kontakt z ludźmi kończy się szczęśliwie. Dwa lata temu na drodze krajowej nr 3, w rejonie Jastrzębca, zginął łoś potrącony przez samochód.

Policjanci niedawno też dostali zawiadomienie o koniach, biegających po rondzie Santockim. Wówczas okazało się, że rumaki uciekły z pobliskiej łąki. Miały więcej szczęścia niż wspomniany łoś. (PAP)

wtorek, 11 marca 2008
Putin w roli krytyka teatralnego
Rosja, Moskwa (PAP/AP,Int.) - Prowadził pociągi, pływał okrętem podwodnym, latał myśliwcem odrzutowym, ma czarny pas w judo. Teraz - jak pisze we wtorek Associated Press - prezydent Rosji Władimir Putin zajął się krytyką teatralną.

Ustępujący rosyjski prezydent wraz z żoną Ludmiłą w niedzielę pojawił się - jak piszą rosyjskie media "nieoczekiwanie" - w moskiewskim teatrze "Sowriemiennik" na komedii Aleksandra Gribojedowa "Mądremu biada".

Prezydentowi i Pierwszej Damie Rosji widzowie zgotowali owację na stojąco przed podniesieniem kurtyny. Po przedstawieniu Putin rozmawiał z reżyserem i aktorami przy herbacie i ciastkach. Zastrzegając, że nie jest fachowcem w dziedzinie teatru, zakwestionował to, że na początku główny bohater (Czacki) płacze, co każe o nim myśleć jako o człowieku słabym, gdy w rzeczywistości to człowiek mocny.

Reżyser Rimas Tuminas powiedział: Ma pan rację, cieszę się, że aktor (odtwórca roli Czackiego) to słyszy. Na co Putin, jak pisze AP, odpowiedział: "Aktor nie ma z tym nic wspólnego. Robi to, co pan mu każe".

Putin powiedział też, że sztuka po 150 latach jest wciąż aktualna. W jednej ze scen krytykowani są Rosjanie ślepo przejmujący zachodnie zwyczaje.

"To szczególna lekcja dla nowych członków Unii Europejskiej" - powiedział Putin i dodał: "Żartowałem". (PAP)

piątek, 07 marca 2008
Mularczyk w TOKu?

Pisze do nas Pan Piotr

Znalazłem ciekawostkę w sieci.

Na stronie posła Arkadiusza Mularczyka jest taki oto obrazek, że zajawka wywiadu z Naszego Dziennika jest okraszona posłem Mularczykiem w Waszym studio.

Arkadiusz Mularczyk w... 


Złośliwe pytanie: Żeście sie z Naszym Dziennikem na newsroomy pozamieniali, czy tylko Mularczyk nie wie, gdzie siedział?

Pozdrawiam.
Stały słuchacz

Best shooting ever
Best fight ever
wtorek, 04 marca 2008
Tomasz Lis Na Żywo - odsłona druga
Zachęceni zeszłotygodniowym debiutem, mieliśmy ochotę obejrzeć część drugą fantastycznego programu pana Tomasza.

Tomasz Lis

Mieliśmy, ale zapomnieliśmy. No cóż, moża uda się za tydzień... 

wtorek, 26 lutego 2008
Ogłoszenie drobne (acz ważkiej treści)
Wyczytaliśmy w dzisiejszej "Wyborczej", że podczas spotkania Jarosława Kaczyńskiego z działaczami PiS w Szczytnie, prezes powiedział rzecz następującą:

"Wielu dziennikarzy zarabia oficjalnie, ale też nieoficjalnie, za wiele artykułów kogoś atakujących bierze się dodatkowe pieniądze. Znam nawet stawki, żeby na lokalnych stronach gazet kogoś obsmarować, płaci się 30 tysięcy"

Skoro tak, to nie pozostaje nam nic innego jak tylko...

AAAAAAAAAAAAAAA!!! OBSMAROWYWANIE. Szybkie, skuteczne, stawki konkurencyjne. Od felietonu do reportażu. Publikacje internetowe i prasowe. Formy audio - ceny do negocjacji. W pakiecie specjalnym fotomontaże i videofilmowanie. Z NAMI OBSMARUJESZ - NIE POŻAŁUJESZ! ZAUFAJ PROFESJONALISTOM!!!!!!
19:30, jakub.janiszewski
Link Komentarze (9) »
Polityczny Rower Błażeja
Wczoraj w TVP tuż po "M jak miłość" skusiliśmy się na podobnej natury rozrywkę czyli nowy program publicystyczny Tomasza Lisa o nazwie Tomasz Lis Na Żywo.

Według hasła reklamującego program, miało być tak: "Najważniejsze sprawy, najważniejsi goście, najtrudniejsze pytania."

Był za to Andrzej "Bez Oscara" Wajda, był Kazimierz "Były Premier" Marcinkiewicz, był Jarosław "Również Były Premier" Kaczyński oraz Bronisław "Stały Bywalec Wszelakich Programów Publicystycznych" Komorowski.

Była również latająca kamera, chyba ta sama, która latała w programie Rower Błażeja.

Była również nagrana wcześniej rozmowa, w końcu program nazywa się "Tomasz Lis na żywo". Oczywistą oczywistością było, że tym gościem "z puszki" był Brat Jarek. W tym segmencie zastanowiło nas dlaczego Pan Redaktor rozmawiał na klęczkach. Chodzi o to, że Kaczyński siedział przy stole a Lis na jakimś podnóżku czy coś - oczka w górę jak Stallone albo Bambi.

Były też drętwe wypowiedzi publiczności (chyba tej samej, która klaskała u Błażeja).

I w końcu, była również muzyka Rubika, która bardziej pasuje do MacGyvera niż do Lisa.
 
P.S. Uliczna sonda też była w klimacie (i na poziomie) Roweru Błażeja.
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 96

Add to Google


My site is worth $522,253.
How much is yours worth?

darmowe liczniki